PoliFest – cel mai mare târg educațional din domeniul științei și ingineriei

PoliFest este evenimentul care creează o punte între generații și conectează studenții și absolvenții cu cele mai vizionare companii din România. Totodată, studenții își pot întâlni viitorii angajatori și pot afla noutăți despre piața muncii, despre oportunitățile de carieră, precum și despre cele mai noi tendințe din tehnologie și educație.
La PoliFest, elevii vor avea posibilitatea să experimenteze viața de student. Cele 21 de facultăți ale Universității Naționale de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București își vor deschide porțile și vor oferi studenților oportunitatea să viziteze laboratoarele și amfiteatrele, să asiste la cursuri și să înțeleagă ce înseamnă meseriile viitorului.
Vă așteptăm la PoliFest pentru a face cunoștință cu reprezentanții facultăților, ai asociațiilor studențești și ai celor mai mari companii din țară.

18-04-2024

Rectorat POLITEHNICA București