ChemistryFEST – eveniment dedicat industriei chimice

ChemistryFEST este cel mai mare eveniment dedicat noilor tendințe din domeniul chimiei, industriei farmaceutice, bioingineriei și nanoștiințelor. Scopul festivalului este acela de a promova știința și educația în domeniul ingineriei chimice, oferind, totodată, și o imagine de ansamblu asupra oportunităților pe care le oferă acesta. Pe parcursul evenimentului, campusul se transformă într-un laborator al viitorului. Festivalul se adresează atât publicului larg, profesioniștilor din industrie, studenților, cât și elevilor, viitorii creatori de inovație.

Workshop-uri

Experimente hands-on, concursuri și ateliere vor permite incursiunea în lumea fascinantă a ingineriei chimice și a biotehnologiilor.

Expoziții

Sub cupola Rectoratului, zeci de companii își vor prezenta cele mai noi produse, soluții, echipamente și tehnologii.

Conferințe

Specialiștii prezenți la eveniment vor răspunde la nenumărate întrebări despre provocările pe care le aduce viitorul.

12-04-2025