AutoFEST – festival dedicat automobilelor, transportului și logisticii

AutoFEST transformă campusul POLITEHNICA București în cea mai spectaculoasă expoziție de automobile. Lumea autovehiculelor istorice se întâlnește cu transportul viitorului, iar participanții au șansa să călătorească prin fascinantul univers automobilistic. În fiecare an, în cadrul evenimentului, sunt prezentate cele mai noi modele auto, soluții de mobilitate și logistică, echipamente și procese.
POLITEHNICA București, împreună cu Facultatea de Transporturi, organizează, timp de 3 zile, evenimentul care vă face cunoștință cu transportul viitorului.
Lideri din industria auto, ingineri, cercetători și profesioniști vor prezenta ultimele inovații și tendințe din industrie în cadrul unor serii de conferințe tematice. Aceștia vor aborda subiecte precum tehnologiile emergente, vehiculele electrice, sistemele de conducere autonomă și impactul noilor materiale asupra proiectării auto.
Transportul stă la baza tuturor acțiunilor noastre, iar tehnologia reprezintă soluția ideală pentru acest domeniu. Sistemele inteligente de management al traficului, dezvoltarea unei infrastructuri de alimentare cu combustibili alternativi sau utilizarea documentelor electronice reprezintă doar câteva dintre soluțiile care vor defini transportul viitorului.

17-05-2024